ЄЕК ООН Семінар
Практика застосування заходів
щодо захисту прав інтелектуальної власності на митниці
________________________________________

26 квітня 2023
Онлайн

З нагоди Всесвітнього дня інтелектуальної власності PLASKE Academy, Одеська митниця, Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (UAACP) та патентно-правова фірма «Пахаренко та партнери» запрошують на спільний освітньо-просвітницький захід
«Практика застосування заходів щодо
захисту прав інтелектуальної власності на митниці»



Цьогоріч Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) проводить Всесвітній день інтелектуальної власності – 26 квітня 2023 року — під слоганом «Жінки та Інтелектуальна власність: прискорення інновацій та творчості». Таким чином фахова спільнота відзначає зусилля жінок-винахідниць, творців і підприємців у всьому світі та їх новаторську роботу. Жінки в усіх регіонах формують світ завдяки своїй уяві, винахідливості та наполегливій праці. Жінки відкривають нові перспективи та таланти. На думку ВОІВ, наразі ще мало жінок використовує переваги охорони та захисту інтелектуальної власності (ІВ). Тому нам потрібно заохочувати більше жінок використовувати систему ІВ для захисту та підвищення цінності своєї праці.

На заході будуть обговорені такі питання.

Як пов'язані ІВ та Суспільство? Дуже просто — все, що виробляється наразі в світі містить в собі об'єкти ІВ — найбільш розповсюджені із них це торговельні марки, промислові зразки, винаходи, географічні зазначення, об'єкти авторського права та суміжних прав. Це відбувається тому, що у 21 сторіччі права ІВ стали одним із головних економічних інструментів досягнення фінансового успіху, бо дозволяють не тільки захистити власні інвестиції у створення нового товару та отримати прибуток, але й дають юридичні механізму для захисту від несумлінних колег по ринку та відвертих шахраїв, які хочуть використати створений успішний імідж популярного продукту для отримання надприбутків.

Що таке контрафактна продукція? Це підробки під відомі бренди, на яких використані торговельні марки відомих та популярних товарів, як правило низької якості, бо якість контрафактних товарів шахраїв зовсім не цікавить, головне — це зниження собівартості підробок за рахунок використання дешевих небезпечних складових та нелегальної праці, та наступна їх швидка (використовуючи споживацький попит) реалізація за ціною в два-три рази вище від собівартості. Як свідчить практика, підробляються абсолютно всі товари, які мають попит. Безумовно, у таких випадках будь-який контроль якості продукції відсутній, а споживач може розраховувати лише на свою вдачу. Якщо контрафактними виявляться ліки, агрохімікати та товари для дітей, то наслідки їх використання можуть бути дійсно жахливі. Шкода від контрафакту непорівнянна зі шкодою від інших порушень прав інтелектуальної власності тому, що підробки призводять не тільки до фінансових та іміджевих втрат правовласників, але й несуть реальну загрозу для споживачів та держави, криміналізують товарний ринок і підтримують організовану злочинність.

Якщо ж згадати, що виробництво та розповсюдження підробок це повністю кримінальний бізнес, яким займається організована злочинність, а прибутки від нього йдуть на фінансування інших тяжких злочинів (в т.ч. торгівлі людьми, зброєю, наркотиками), то стане зрозумілим, чому вже понад десять років поспіль світова спільнота б'є на сполох, а Інтерпол та Європол одним із головних своїх завдань називають боротьбу із контрафактною продукцією.

До чого тут Митний реєстр об'єктів прав інтелектуальної власності (ОПІВ)? Митний реєстр ОПІВ створювався для боротьби із підробками, як механізм для виявлення та боротьби з контрафактною та піратською продукцією на кордоні, для того, щоб зупинити і заборонити переміщення через митний кордон України товарів, імпорт та експорт яких здійснюється з порушенням прав ІВ. При цьому добросовісні правовласники завжди вносили і продовжують вносити свої об'єкти прав ІВ до реєстру виключно з метою боротьби з підробками та недопущення введення контрафактних товарів у вільний обіг.

Заходи митних органів щодо сприяння захисту прав ІВ не мають застосовувати щодо переміщення через митний кордон України оригінальних товарів, тобто товарів, які були виготовлені за згодою правовласника. Паралельний імпорт — це все одно імпорт оригінального товару. Якщо такий товар ввозиться зі сплатою всіх митних платежів і податків, то це нормальна і здорова конкуренція. А ситуація, що є в Україні, так це типове ухилення від податків і недобросовісна конкуренція, процвітання контрабанди.

Запрошуємо всіх бажаючих до участі в заході і гарантуємо, що буде цікаво!
Програма заходу

26 квітня 2023
11:00 – 11:15
Відкриття заходу
Представник Одеської митниці

Олександр Пахаренко
Директор UAACP, партнер ППФ «Пахаренко і партнери», адвокат, патентний повірений України

Олег Платонов,
Голова Громадської ради при Міністерстві фінансів України

11:15 - 11:35
Інтелектуальна власність та її роль в розвитку України.

Боротьба з контрафактом та просвітницька кампанія «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні»
Вероніка Березанська
Представник UAACP

11:35 - 11:45
Питання-відповіді
11:45 – 12:20
Практика застосування заходів сприяння захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України
Артем Тищенко
Начальник відділу з питань захисту прав інтелектуальної власності Одеської митниці
12:20 - 12:30
Питання-відповіді
12:30 – 12:50
Роль правовласника при захисті прав інтелектуальної власності на митниці
Олександр Пахаренко
Директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (UAACP), партнер ППФ «Пахаренко і партнери», адвокат, патентний повірений України
12:50 - 13:00
Питання-відповіді. Загальне обговорення
Реєстрація